energooszczędne domy

energooszczędne domy

Jakie pompy ciepła u siebie wprowadziliście i z jakiego powodu, charakterystyka zalet, montażu mile widziana, bo się zastanawiam, jak wpłynąć pozytywnie na koszty utrzymania nieruchomości.

CHatka-eKo

Posty: 1

 
Też byłem, jestem już umówiony na termin. Możemy później sobie na spokojnie porównać wyniki, jak jesteś zainteresowany.

Aniusiaaa1

Posty: 2

 
Pompy ciepła wpisują się w programy dofinansowania, chociażby „Czyste Powietrze” i masz zawsze lżej z kasą, jak się zdecydujesz. Większość firm, które zajmują się instalacją w Białymstoku, chociażby http://www.energodom.com.pl/ ogarniają to dodatkowo. Po drugie, czy to przy gruntowej pompie, czy innych nie masz do czynienia ze szkodliwymi spalinami, a wiadomo, jak to bywa z innymi paliwami. Raz, że coraz droższe, a dwa mało wydajne tak naprawdę, jeszcze w porównaniu do pompy. Ja nie znam człowieka, który by teraz nie kombinował z obniżeniem kosztów eksploatacji nieruchomości.

miko_poz

Posty: 5

 
Pod kątem podgrzewania wody użytkowej to pompa ciepła nie ma sobie równych w klasie energetycznych. Praktycznie wszystkie tabele o tym mówią, badania. Nawet z kotłami kondensacyjnymi pompa ciepła, oczywiście gruntowa wygrywa.

090913123

Posty: 4

 
W centrum Białegostoku masz Energodom, to się odezwij i tam Ci odpowiedzą na pytania dotyczące gruntowych pomp ciepła. Lepiej technologii nie znajdziesz na rynku tak szczerze mówiąc. Załatwiają też formalności związane z programem Czyste Powietrze, więc to pyka finansowo ogólnie. Co do energooszczędności to lepiej i chłodzenie pasywne niezłe. Przy silnych mrozach też nie zauważyłem problemów eksploatacyjnych. Gadaj z nimi, bo długo na rynku, nowa siedziba, widać biznes kwitnie.

TomekK

Posty: 2

 
Gruntowa pompa ciepła tak naprawdę Ci się zwróci w cenie nieruchomości, po prostu dodajesz i masz atrakcyjną wycenę. Nic nie tracisz, inwestycja śmieszna, jak uwzględnisz program Czyste Powietrze. A wszystkie formalności w tej materii ogarniesz przez http://www.energodom.com.pl/, to białostocka marka, dość znana. Wychodziłem z założenia, że muszę postawić na najlepszą technologię ogrzewania dostępną aktualnie, żeby nie tracić później kasy na modernizacji.

roudee

Posty: 5

 
Możesz spróbować połączyć gruntową pompę ciepła z ogrzewaniem podłogowym, też kilka takich projektów widziałem. Nie jest to już taki drogi biznes, jak jeszcze kilka lat temu. Technologie OZE się jednak rozpowszechniły na rynku, ludzie bardziej ufają, no i oszczędności widoczne na rachunkach. Kogo to nie przekona? O instalację pytaj Energodom w Białymstoku, siedziba nowa chyba na Legionowej, ale musisz sprawdzić na ich stronie już http://www.energodom.com.pl/, bo nie pamiętam dokładnie. Mocno ogarnięci. Właśnie oni robią tylko na pompach gruntowych, bo to się najczęściej rozchodzi można powiedzieć.

herbuś

Posty: 14

 
Montaż gruntowej pompy ciepła zlecaj w http://www.energodom.com.pl/, bo autoryzacja pełna, a dobra instalacja się równa w tym przypadku akurat niezawodności eksploatacji. Powiem tak. Jestem zadowolony, bo za utrzymanie kotłowni na pewno więcej bym płacił i to znacznie. Całościowo to naprawdę elegancko wychodzi pod kątem kosztów.

Wygodniś22

Posty: 13

 
Jak już ktoś Ci montuje gruntową pompę ciepła to powinien ocenić dolne źródło wybitnie profesjonalnie. Jakikolwiek błąd w tej materii to masz ograniczoną moc, a tym samym straty na inwestycji od samego początku. No i każdy grunt można też przeanalizować pod kątem wydajności energetycznej. Z tych lepszych instalatorów na Podlasiu, konkretnie Białystok to http://www.energodom.com.pl/, przy Legionowej teraz biuro ogarnęli. Współpracowałem z nimi już przy modernizacji mojej nieruchomości, ale też szwagier korzystał i też zadowolony. No, trzeba iść z duchem czasu, czyli OZE, bo ja nie widzę szczerze mówiąc innej drogi.

agapod17

Posty: 22